Pendik Evden Eve Nakliyat » İlden İle Evden Eve Nakliyat Hizmeti

Pendik Evden Eve Nakliyat

Pendik Evden Eve Nakliyat için düşüncelerinize katkı yapmak isteriz öncelikle. Aklınıza gelmeyen başarınıza gelebilir. Uyarı dikkat ve bilinçlendirme bizim için asıl hedef. Bilinçli seçim yapan yurttaş ile çalışmak daha verimli ve daha profesyonel olmaktadır. Pendik evden eve nakliyat için yeterli bilinci edinmeyen vatandaşımız birazda başına gelebilecek olası felaketten habersiz elbette.


Pendik evden eve nakliyat işin de bir insanın başına hangi felaket gelebilir. Google, yandex ve bing de Pendik evden eve nakliyat diye arattığınız sitelerden emin olmadığınız bir firmanın bilgilerine kaparo yatırsanız, bu kaporanızın hangi kişilere gittiğini bilemeyebilirsiniz sonraki zamanda o site, o kişi ve kurumlara bir daha ulaşamaya bilirsiniz. Kaparo avcıları var. 70 TL 150 TL için bu yapılır mı demiyorsunuz umarız? Dolandırıcılar bir lirayı bile kâr sayarlar.


 Pendik evden eve nakliyatta başınıza gelebilecek diğer bir olumsuz durumda tüm ev eşyalarınızın nakliyat sırasında çalınmasıdır. Bu da olmaz demeyin onlarca kez yaşanan örnekler var. Korsan olduğunu bilmediğiniz bir firma ile anlaşıyorsunuz firma geliyor, eşyalarınızı yüklüyor, sizden ödemesini alıyor. Eşyalarınızı yeni evinize bırakacağını ifade ederek, oradan ayrılıyor. Siz taşınacağınız yeni evinize gittiğiniz de ne araç ne de eşyalarınız var. Taşınmak için anlaştığınız firmaya gidince de firmanın yerinde olmadığını görüyorsunuz. Firma yok olmuş. Polise gitmek geliyor aklınıza hatta gidiyorsunuz da, kimi neyi şikayet edeceksiniz. Firma sahte zaten yoktu, görüştüğünüz insanların isimleri sahteydi, araçların plakaları bile sahteydi.   

 

Pendik evden eve nakliyatta gerçekleşen dolandırıcılık olayları bitmiyor. Hatta yepyeni dolandırıcılık yöntemleri geliştiriliyor. Burada bizim anlattığımız örnekler eski örnekler, önceden yaşanan örnekler. Hırsızlarda kendilerini yeniliyor, dolandırıcılar da teknikten son derece fayda sağlıyorlar İnternet siteleri aracılığı ile örnek x firması ile anlaşıyorsunuz. Ön ödemenizi yapıyorsunuz. Fakat evinizi y firması taşımaya geliyor. Meğer anlaştığınız firma komisyoncu firma imiş. Komisyoncu firma demek, gerçekten nakliyat işi yapmayan, özellikle İnternet siteleri kullanarak, evden eve nakliyat işi alan ve bu işi de komisyon karşılığında başka bir firmaya veren, satan firmalara komisyoncu firmalar denir. Bu komisyoncu firmaların ağına düşmüşseniz abartılı bir nakliyat fiyatı ödeyeceğiniz gibi, eşyalarınızın nasıl bir firma tarafından taşınacağını da bilemeyeceksiniz. Artık komisyoncu firma, hangi firmadan daha fazla komisyon alırsa ona satacak demektir.


Pendik evden eve nakliyatta dolandırılma hikayeleri elbette bitmez, hatta yenileri eklenir. Sizde bu hikayelerin birini yaşamak istemiyorsanız, yasal, vergi kaydı olan, nakliyat yetki belgesine sahip, sigortalı elemanlar ile çalışan, kendi araçlarına sahip bir firma ile, hukuki geçerliliği olan bir sözleşme ile Pendik evden eve nakliyat işinizi yaptırmalısınız. Önce firmanın kimliğinden, yasallığından, nakliyat belgesinden, elemanlarının yasallığından emin olunuz. Sonra fiyat alınız. Yasal birkaç firmadan fiyat aldıktan sonra, sözleşme yapınız, eşyalarınızı sigortaladınız, sonra taşınma işine başlayınız.

İlgili Yayınlar


Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Yukarı Çık